Prezenty na Mikołaja dla dzieci – gry odciągające od komputera!

Data: 28/11/2017 autor: ZuzuToys

Dzieci w sieci gier online

Megapanel PBI pokazuje, że dzieci i młodzież w wieku 7–18 lat najczęściej przeglądają w internecie strony z kategorii „kultura i rozrywka”. W tej grupie wiekowej najpopularniejszym serwisem jest YouTube, ale w czołówce znajduje się także wiele stron umożliwiających granie online lub traktujących o grach komputerowych.

Jednocześnie, jak pokazało badanie przeprowadzone przez Interactive Software Federation of Europe, rodzice bardzo mało wiedzą o wirtualnym graniu: jedynie 25% ankietowanych znało oznaczenia PEGI (klasyfikacja treści), z czego tylko 56% umiało poprawnie zidentyfikować oznaczenia gier dotyczące ograniczenia wiekowego, a 30% symbole ostrzegające przed niewłaściwymi treściami jak przemoc, wulgarny język czy treści erotyczne.

Gry nie tylko komputerowe – idealny prezent na mikołajki!

  1. Gry memory

Doskonałym sposobem na odciągnięcie dziecka od komputera, a jednocześnie pomysłem na wspólne spędzanie wolnego czasu, będą gry niewymagające ani urządzeń elektronicznych, ani dostępu do internetu.

Gra memory „Minki” produkcji francuskiej firmy Djeco zawiera 72 karty z ilustracjami przeróżnych min. Zadaniem graczy jest dopasowanie karty do miny, którą pokazuje drugi zawodnik. Zaletą tej gry jest nie tylko rozwijanie pamięci mechanicznej, ale także ćwiczenie koncentracji i percepcji wzrokowej, której prawidłowy rozwój przydaje się każdemu dziecku m.in. w procesie nauki czytania i pisania. Poprzez taką grę można nauczyć się planowania, przewidywania oraz analizy sytuacji – abstrakcyjnego myślenia, a wspólna zabawa w rodzinnym gronie na pewno pomoże pielęgnować wzajemne relacje.

Zobacz więcej gier memory:

Gra memory – Wycinanki Ludowe – gra dla dzieci od 2 roku życia

Gra Mini Memory Środki Transportu – gra dla dzieci od 3 roku życia

Janod. Gra pamięciowa „Szczęśliwe drzewo” – gra dla dzieci od 4 roku życia

Janod. Gra pamięciowa „Fantazja” – gra dla dzieci od 6 roku życia

 

 

        2. Szachy dla dzieci

Les Joutes Libres proponuje klasyczną grę w szachy, ale w pięknej oprawie graficznej. Każdy z graczy wciela się w jeden z dworów królewskich i musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby pokonać przeciwnika.
Gra szachy La Cour du Roi składa się z planszy-woreczka i drewnianych klocków. Uczy logicznego myślenia, planowania, dostarcza mnóstwo dobrej, wspólnej zabawy. Można ją także zabrać w podróż!

  1. Gry karciane dla dzieci

 Gra karciana „Mistigri” od francuskiej firmy Djeco zawiera 33 karty, które rozdajemy między zawodników. Wszystkie oprócz jednej maja swoja parę – ta osoba, która zostanie z niesparowaną kartą – kiciusiem (z fr. „mistigri”) przegrywa. Z kolei reszta kart połączona w pary utworzy piękny obrazek, przedstawiający min. zajączki, pszczoły, ślimaki oraz motyle.


Starszym dzieciakom (10+), które chcą pojedynkować się na spostrzegawczość, wiedzę i refleks, przypadnie do gustu gra „Na końcu języka”. Podczas rundy gracze po kolei wykładają swoje karty. W momencie, gdy na stole pojawią się dwie takie same – rozpoczyna się pojedynek! Wówczas trzeba jak najszybciej podać hasło znajdujące się na karcie przeciwnika, żeby zdobyć punkty. Wygrywa ten, kto będzie najszybszy i powie to, co ma… na końcu języka!

Więcej gier dla dzieci idealnych na mikołajkowy prezent znajdziesz w zakładce GRY

 

No Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *