Prezenty na mikołajki dla chłopca

Data: 28/11/2017 autor: ZuzuToys

Święty Mikołaj obchodzi bardzo hucznie swoje imieniny, wpędzając dzieci w euforię i rodziców w… obawy! Co kupić maluchowi, żeby sprawić mu prawdziwą radość? To proste – sprawdź nasze zestawienie prezentów dostosowane do wieku i etapu rozwoju swoich pociech!

 

Prezenty na mikołajki dla dwu- i trzylatków

Chłopiec w wieku 2 lat staje się świadomym siebie młodym człowiekiem. Pojawiają się w nim silne emocje. Chce się przytulać, ale też tupać nogami ze złości i płakać z błahych dla nas – dorosłych, powodów. Specjaliści nazywają ten stan buntem dwulatka. W huśtawkach nastroju pomoże ulubiona przytulanka, taka jak sowa pomarańczowa, zielona lub pegaz biało-czarny. Są wykonane z miękkich i ekologicznych materiałów, więc są całkowicie bezpieczne dla najmłodszych.

Nie zapominajmy jednak,  że w tym czasie wiele brzdąców odkrywa w sobie talent do bawienia przedszkolnej i domowej publiczności. Trzylatkowie garną się do zabawiania rodziny niemymi stand-upami oraz układami tanecznymi prezentowanymi do melodyjek z nakręcanych zabawek. Wzbogaćmy występy malucha, obdarowując odpowiednimi do jego wieku instrumentami z serii Janod:  pianinem, gitarą lub całym zestawem, w skład którego wchodzą tamburyn, kastaniety, gitara, harmonijka i trąbka!

Co na mikołajki dla dziecka w wieku 4-5 lat?

Czterolatek ma głowę pełną pytań – tych prostych i trudnych. Zadaje je w najmniej odpowiednich momentach i oczekuje natychmiastowej odpowiedzi. To zupełnie, jak Karusia, bohaterka książki „Piaskowi Wilk i ćwiczenia z myślenia”. Czytanka jest napisana żywym językiem przystępnym dla kilkulatków, dlatego dzieci ją tak uwielbiają. W tej serii ukazały się także „Raz, dwa, trzy – Piaskowy Wilk” oraz „Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły”.

 

 

Gdy chłopiec kończy 5 lat, niektórzy rodzice po cichu zaczynają szukać u pociechy tajemnych źródeł zasilania. Uczeń zerówki potrafi bowiem biegać przez godzinę, nawet dwie, jak nakręcony, po czym pada bez uprzedzenia. Wysoka motoryka to typowy objaw dorastania u pięciolatków. Idealne prezenty dla takich szkrabów to te, które pozwolą rozładować energię, na przykład latająca dyskopiłka.

Dla przedszkolaka świetnie sprawdzą się także prezenty kreatywne, np. książeczki do uzupełniania, kolorowania z mnóstwem naklejek, które dzieci uwielbiają. W serii kreatywnych książeczek znajdziecie cztery propozycje: Przygoda z Polską, Przygoda z Europą, Przygoda z AzjąKrótka Historia Polski.

 

Prezenty mikołajkowe dla młodych uczniów: sześcio- i siedmiolatków

Sześciolatkowie uczą się, jak być uczniem. Często jest to dla nich trudne, a nawet przerażające. A co by było, gdyby przez chwilę mogli wejść w rolę nauczyciela? Odstresowującą zabawę zainicjuje z powodzeniem „Dziennik lekcyjny – książka do zabawy w szkołę”.

Psychologowie podkreślają, że sześcio- i siedmiolatków fascynują figury geometryczne i to bardzo dobry czas, by zainteresować dziecko naukami ścisłymi. Zaproszeniem do niezwykłego świata matematyki jest ilustrowana książka „Wytwórnik  geometryczny – punkt wyjścia”.

Mikołajkowe prezenty dla ośmiolatków

Chłopiec w wieku 8 lat poważnieje i szuka nowych zabaw. Gadżety, które fascynowały go jeszcze rok temu, odchodzą do lamusa. Wyjdźmy naprzeciw potrzebom starszego dziecka i dopasujmy prezent do jego zainteresowań. Lubi malować? Pokocha „(Prawdziwą!) historię sztuki”, która w zabawny sposób opisuje zupełnie poważnych artystów.

 

[

 

Wciąga go świat fantasy? Sprawmy mu niebywałą encyklopedię „Skrzaty”! Jeśli natomiast jest fanem Harry’ego Pottera, pozwólmy chłopcu poznać tajemnice iluzjonistów z książki „Megasztuczki dla małych magików”.

Bez względu na wiek obdarowywanego dziecka, kierujmy się zawsze w wyborze jednym: dziecięcą radością. Życzymy jej dużo podczas kupowania prezentów na ZuzuToys.pl!
Kliknij po więcej pomysłów na mikołajkowy prezent dla chłopców

No Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *