Mikołajki 2017: co na prezenty dla dzieci?

Data: 22/11/2017 autor: ZuzuToys

Father Christmas, Pere Noel, Kanakaloka, Święty Mikołaj… Na niemal całym globie ta postać jest znana i wywołuje uśmiech u najmłodszych. Żeby jednak dziecięcej radości nie było końca, a prezenty okazały się trafione, warto je przemyśleć i dobrać tak, żeby spełniały oczekiwania zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Bezpieczny prezent na mikołajki

Zabawki można dziś kupić niemal wszędzie, dlatego tak ważne jest, żeby sprawdzać ich jakość. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie posiadają odpowiednie atesty i tym samym mogą być potencjalnie niebezpieczne dla dziecka. Warto zatem zwrócić uwagę na papierową i materiałową metkę oraz znajdujące się tam oznaczenia.

  • CE – symbol obecny na metkach wszystkich zabawek na rynku europejskim informujący o tym, iż zostały one wykonane zgodnie z obowiązującymi normami.
  • Fair Trade oznacza, że zabawka została wyprodukowana przy poszanowaniu praw człowieka i bez udziału dzieci jako siły roboczej.
  • Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny – daje gwarancję, że zabawka przeszła pozytywnie szereg testów i jest bezpieczna dla maluchów.
  • TUV to znak, że substancje użyte do produkcji zabawki są bezpieczne dla dziecka.
  • PEFC informuje, iż zabawka została wyprodukowana w ekologiczny sposób.
  • EN71 mówi o tym, że produkt powstał zgodnie z podstawowymi wymogami bezpieczeństwa.
  • Przy wyborze zabawki warto także zwrócić uwagę na jeszcze jedno oznaczenie – cyferkę. Mówi ona o wieku odpowiednim do bezpiecznego użytkowania danego przedmiotu.

Kreatywne zabawki na Mikołaja

Bardzo często rodzice i dziadkowie szukają na mikołajkowy prezent takich zabawek, które pozwolą dziecku rozwijać kreatywność. Takim oczekiwaniom sprosta seria „Kangurowe twórcze zabawy domowe”. To książeczki dla dzieci podzielone na kategorie wiekowe, a każda uczy ciekawości, dociekliwości, pomaga wytworzyć w maluchach nawyk twórczego oswajania najbliższego otoczenia – tego, co znane i nieznane. Ponadto pozwala na trening umiejętności manualnych, koncentracji, pamięci i rozwiązywania zadań logicznych. Co ważne – książki te są doskonałym pomysłem na doskonałą, twórczą zabawę dla całej rodziny.

 

Innym pomysłem na prezent kreatywny może być Mały Teatrzyk „Jaś i Małgosia”. To książka o nietypowej formie ilustrowanych kart zawierających tekst i wsuniętych w teksturowe pudełko. Cała zabawa polega na tym, że dziecko trzyma tekturowy teatrzyk i ogląda umieszczoną w nim ilustrację, podczas gdy dorosła osoba czyta tekst na wyjętej karcie. Taki prezent to idealny sposób spędzania wolnego czasu z maluchem – nie tylko przed snem!

 

Przy kreatywnych zabawkach nie sposób nie wymienić instrumentów! Gitara, pianino czy fortepian na pewno przypadnie do gustu każdemu maluchowi, któremu muzyka w duszy gra. Wystarczy, że ma skończone 4 lata, by mógł odkrywać dźwięki, wcielać się w rolę muzyka i komponować swoje pierwsze utwory. A jeśli dziecko zamiast grania wolni taniec, pokocha Teczkę Inspiracji – Taniec. Karty w dużym formacie (A3) obrazują różne style taneczne, dają się kolorować i ozdabiać dołączonymi do zestawu naklejkami. Dzięki zabawie maluch pozna wiele ciekawostek dotyczących tańca, jego historię, rodzaj, a także elementy stroju charakterystyczne dla danego stylu. Co ciekawe, dolną część każdej karty z opisem garderoby można oderwać, związać dołączoną do zestawu wstążeczką i przekształcić całość w wachlarz.

 

.

Mikołajki 2017: przytulanki wciąż na topie!

Wśród mikołajkowych prezentów dla dzieci nie może zabraknąć klasycznych zabawek, czyli przytulanek. To one strzegą przed potworami spod łóżka, towarzyszą w podróży, na spacerze, są powiernikami najskrytszych tajemnic. Okazuje się jednak, że przytulanka może także stymulować rozwój i… ogrzewać! Doskonałym przykładem jest Lullalove. Mr B – termofor-zabawka sensoryczna z wkładem solnym. Ten produkt będzie idealny dla wszystkich maluszków, ponieważ dzięki połączeniu czerni, bieli i czerwieni oraz zastosowaniu metek i elementów wydających dźwięk, stymuluje zmysły, wspierając rozwój. Ciepło pozwoli z kolei ukoić bolesne kolki.
Zabawka ta jest w całości (łącznie z metkami i ogrzewaczem) wykonana w Polsce, zgodnie z wymaganiami dyrektyw UE.

 

 

Wśród przytulanek ogromną popularnością cieszą się szumiące wersje, np. Whisbear – Szumiący Miś czy Sowa Ollie. W jednym i drugim przypadku wydają delikatne dźwięki, tzw. biały szum, pomagając maluszkowi spokojnie zasnąć. Dodatkowo zawierają czujnik płaczu (Whisbear – Szumiący Miś z funkcją CRYsensor), a Sowa Ollie ma wbudowaną funkcję lampki nocnej.

 

 

Hitem mikołajek 2017 okażą się także lalki Metoo, idealnie wpisujące się w bardzo modny styl skandynawski. Są wykonane z
mięciutkiego, przyjemnego w dotyku materiału, mierzą ok. 42 cm wliczając w to urocze uszka i posiadają symbol CE oznaczający, iż spełniają podstawowe wymagania zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska.

 

 

 

 

Więcej inspiracji na mikołajkowe prezenty:

Prezenty na mikołajki dla dziewczynki
Prezenty na mikołajki dla chłopca

Galeria:

No Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *